Logo cukrárna, kavárna Choceň

Co v Chocni navštívit a jaké k nám vedou cyklostezky?

Choceňský zámek a zámecký park

zámek Choceň

Choceňský zámek byl vystaven již v 1562 a v průběhu let byl celkem třikrát přestavován. V současnosti je v něm umístěno Orlické muzeum, které kromě stále expozice (archeologické, paleontologické, geologické a historické) pořádá celou řadu zajímavých výstav. Největšími zajímavostmi Orlického muzea v Chocni je nález zemědělského náčiní z doby bronzové, zkamenělé zbytky pravěkého ptakoještěra nalezené nedaleko Chocně a nebo třeba také soubor rychtářských práv.

Dále je v zámeckém parku umístěna základní umělecká škola, knihkupectví a krásná zámecká kaple, která je v současnosti využívána pro svatby a koncerty. Za zmínku také stojí zámecký park, který je v anglickém přírodním duchu. V tomto parku je hned u zámku umístěno nové dětské hřiště a skatepark.


Park Peliny

Park Peliny kousek od cukrárny, kavárny V uličce Choceň

Park peliny je státní přírodní rezervace s krásnými skalními pilíři čnící nad Tichou Orlicí. Je přímo ideální na krátší procházku ať už se psem nebo s kočárkem. Cesta podel řeky je zpevněna kamenivem a k dispozici je celá řada laviček poskytující krásný výhled na určité části parku. Park Peliny se nachází téměř v centru Chocně a tak to k nám na kávu a zákusek máte jen necelých pět minut chůze :)


Naučná stezka Dívčí doly

Stezka Dívčí doly kousek od cukrárny, kavárny V uličce Choceň

Naučná stezka Dívčí doly je zhruba 5 km dlouhá stezka lesem, kde se po cestě můžete na informačních tabulích seznámit s místními zajímavostmi, funkcí lesa, živočichy, kteří zde žijí a mnoho dalších. Začátek stezky je zhruba půl kilometru od města v místě zvaném "U Tunýlku". Tam se dostanete pokud se vydáte od hokejového stadionu přes řeku a poté po cestě vedoucí vedle železniční trati.


Přijeďte k nám do Chocně třeba na kole!

Cukrárna V uličce Choceň je často navštěvována cyklisty a to především proto, že se v letech 2005-2010 vybudovala rozsáhlá síť cyklostezek o délce 40 km. Bezpečně se můžete dostat na kole z Chocně přes Ústí nad Orlicí až do České Třebové a z Ústí nad Orlicí přes Letohrad až do Žamberku. U cukrárny ze strany od řeky je pro cyklisty připraveno několik stojanů na kola a v případě potřeby je možné zapůjčit omezené množství zámků na jízdní kola. Jaké jsou v okolí cyklostezky?

| Cyklostezka údolím Tiché Orlice (Choceň - Ústí nad Orlicí)

Dne 4. září 2009 byl zahájen provoz na nové cyklostezce spojující osadu Bezpráví s městy Brandýs nad Orlicí a Choceň. Nová cyklostezka měří 15 kilometrů a využívá existující polní i lesní cesty překrásným údolím Tiché Orlice. Po cestě pojedete přes Bradýs nad Orlicí, kde můžete navštívit přírodní čtvercové bludiště. Z kraje Chocně pak budete projíždět výše zmiňovaný park Peliny s krásnými sklaními útvary. Z Ústí nad Orlicí vedou další cyklostezky a to konkrétně do České Třebové, Letohradu a Žamberka.

| Choceň - Vysoké Mýto

Tato cyklostezka je 5 km dlouhá a 3 m široká. Její trasa vede podél silnice č. II/357. Cyklostezka slouží převážně k dopravě občanů do zaměstnání, dětí a studentů do škol a k rekreační turistice i jako chodník pro pěší turisty a bruslaře.

| Hrado-zámecký okruh

Z Chocně také vede krásný cyklistický okruh vedoucí od choceňského zámku přes Koldín, poutní místo Homol, rozhlednu Vrbice a zámky Kostelec nad Orlicí, Častolovice a Doudleby nad Orlicí. Závěr okruhu představuje návštěva přírodního parku Peliny. Více se o tomto okruhu dozvíte na www.cyklopecky.info

Dort s kolem - v cukrárně, kavárně myslíme na cyklisty

Další zajímavé tipy na výlet nejen v okolí Chocně naleznete:

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Telefon: 739 420 957 | Email: info(a)cukrarnachocen.cz | Adresa: Prokopská 287 Choceň

© 2016 Cukrárna "V uličce" Choceň - cukrárna, kavárna, prodejna zmrzliny.
Všechna práva vyhrazena - Podmínky užití webu